Herbaty miętowe
( ilość produktów: 1 )Herbata miętowa nadaje się doskonale do picia zarówno na zimno, jako orzeźwiający ziołowy napój, jak i na gorąco. W obu przypadkach można się cieszyć jej prozdrowotnymi właściwościami. Picie miętowej herbaty wspomaga pobudzanie organizmu, dzięki czemu wiele osób traktuje ją jako alternatywę dla klasycznej herbaty czy nawet kawy. Mięta w postaci naparu ma przyjemny smak, a ponadto wykazuje wiele cennych właściwości. Zarówno herbata ze świeżej mięty, jak i ta parzona z suszu zamkniętego w wygodnej torebce jest doceniana na całym świecie.
Herbata miętowa – cenne właściwości
Po herbatę z mięty często sięgają osoby, którym doskwierają problemy z układem pokarmowym. Składniki zawarte w naparze wspierają zwiększanie apetytu, prawidłową przemianę materii, redukcję wzdęć czy gazów, a także zmniejszanie ochoty na słodkie przekąski. Ta ziołowa herbata to także doskonała propozycja dla osób, które mają problem z nieświeżym oddechem.
Właśnie dlatego herbata miętowa to znakomity wybór tuż po obfitym lub ciężkostrawnym posiłku. Miętę doceniają także osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego czy zapalenie błony śluzowej żołądka.
Herbata z mięty zawiera składniki, które wspierają prawidłową pracę organizmu. Warto po nią sięgać na przykład wtedy, gdy:
-
zauważysz u siebie objawy przeziębienia;
-
źle sypiasz;
-
często boli Cię głowa;
-
w Twoim życiu jest dużo stresu.
Duża popularność ziołowej herbaty z mięty jest spowodowana składem tej rośliny, bogatym w witaminy i składniki mineralne. W jej liściach znajdują się między innymi:
-
olejki eteryczne – w tym mentol i limonen;
-
kwasy organiczne;
-
flawonoidy;
-
garbniki;
-
prowitamina A;
-
potas ;
-
wapń ;
-
magnez ;
-
żelazo ;
-
cynk.
Herbata z mięty i nie tylko w MaPo Tea
W asortymencie sklepu MaPo Tea znajdziesz zarówno klasyczną herbatę z miętą, jak i wariant z dodatkami smakowymi, takimi jak jabłko. Herbata z mięty z jabłkiem jest jeszcze bardziej orzeźwiająca! Jeśli lubisz napoje ziołowe o cytrusowym aromacie, dobrym wyborem będzie z kolei herbata z melisy z dodatkiem pomarańczy czy cytryny.
Co ważne, herbata miętowa nie zawiera ani grama kofeiny, więc można ją bez przeszkód pić nawet o późnej porze.
Jak prawidłowo parzyć miętę?
Miętę parzy się podobnie jak inne herbatki ziołowe – nie jest to skomplikowana procedura. Wystarczy umieścić jedną torebkę w naczyniu i zalać wrzątkiem. Miętowa herbata o przyjemnym słomkowym kolorze powinna być gotowa po około 10 minutach. Dla uzyskania najlepszego efektu można ją parzyć pod przykryciem.
Stwórz własny zestaw ulubionych herbat ziołowych i koniecznie uwzględnij w nim miętę. Zapraszamy do zakupów!